Aká kniha, ktorú ste čítali, vás úplne pohltila a nedokázali ste sa od nej odtrhnúť a prečo?

Rada by som sa s vami podelila s knihou, ku ktorej by som sa ešte niekedy opäť rada vrátila. Úplne ma pohltila, mala som pocit akoby som sa ocitla uprostred deja a bola priamo tam. Určite veľa z vás mi dá za pravdu (nájde sa aj nemalý počet ľudí v opačnom názorovom tábore), že knihy sú väčšinou lepšie ako filmy. Myslím tie filmy, ktoré sú natočené podľa kníh a už keď si človek pozrie film, väčšinou sa mu už nechce si čítať aj knihu. Stalo sa mi to aj s knihou Voda pre slony od autorky Sara Gruen. S neveľkým nadšením som sa pustila po pozretí filmu aj do čítania tejto knihy. Lenže moje obavy sa okamžite rozplynuli. Zničoho nič som už čítala posledné riadky poslednej kapitoly. Pisateľské majstrovstvo autorky zapríčinilo, že som sa od tej knihy nevedela odpútať. Napätie, emócie, akcia, láska, smútok, radosť, bolesť, to všetko si na vás v tejto knihe počká. Autorka taktiež prepája minulosť s prítomnosťou a postavy dokonale pasujú do príbehu. Viac než samotná dejová línia ma zaujal spôsob, akým autorka príbeh podáva. Je to naozaj neobyčajná kniha. Ak niekojo nebaví už čítať ošumelé, tuctové príbehy, vrelo odporúcam túto knihu. :slightly_smiling_face:

Budem rada, ak aj vy sa so mnou podelíte o knihu, knihy, ktoré vo vás zanechali hlboký dojem.

Na tento film som sa pred mnohými rokmi chystal do kina, no nikdy som tam napokon nedorazil. :smiley: Ale tiež som z tábora, ktorý má názor, že knihy bývajú lepšie ako filmy. Čo bolo také nezvyčajné na spôsobe, akým autorka podávala príbeh? Čím sa líšil od iných kníh/autorov?

Mňa v detstve pohltilo mnoho kníh, ide asi o to, že vtedy pre mňa bolo všetko nové a originálne. Postupom času sa tie hrany obrusujú a málokedy mi niečo pripadá také unikátne. Z nedávnych kníh ma tak pochytila tá, o ktorej sme nedávno diskutovali - Temná hmota od B. Croucha. Najviac času čítania bez prestávok som asi dokázal stráviť pri - a teraz naozaj nudná a neprekvapivá pointa - Harry Potter sérii. :grin: Neviem ale presne identifikovať, čo presne ma na tých knižkách tak dokázalo pohltiť.

Iné bolo asi to, akým spôsobom podávala informácie a vykresľovala príbeh. Nebolo to také klasické rozprávanie, ale veľa vecí sa čitateľ dozvedel pomocou iných postáv a zároveň to nebolo jednoliaty rozprávanie. Rozprávanie bolo prerušivané udalosťami a inými spomienkami a napätie autorka majstrovský vytvárala aj tam, kde by som to vôbec nečakala. :slightly_smiling_face:

Prečo si v kine na ten film nikdy nezakotvil? :grinning:

Ani neviem. :slight_smile: Nie som veľmi typ človeka, ktorý chodieva do kina, zrejme som sa k tomu len nikdy nedokopal, resp. vždy bolo k dispozícii niečo iné, do čoho som voľný čas investoval radšej.

Takže dôležitú rolu tam zohrával aj moment prekvapenia?

Možno skôr prekvapivý spôsob podania informácií než samotný prekvapivý zvrat deja :grinning: