Predstavte sa/predstavme sa

Začíname ako malá komunita, na začiatok by sa teda mohli navzájom predstaviť. :slight_smile: Môžete o sebe uviesť čo uznáte za vhodné - vašu školu či prácu, koníčky, záľuby, domácich miláčikov, obľúbenú hudbu alebo šport a samozrejme čo, kedy, kde a ako často čítate.

Uchovajme túto tému výlučne len na účely predstavenia sa a na všetko ostatné vytvárajme samostatné témy, aby sme v tom zachovali poriadok. :slight_smile:

Začnem sám sebou. Moje skutočné meno je Richard, narodil som sa na východnom Slovensku ešte v minulom tisícročí a na kompletný zoznam mojich záľub by jedna téma nestačila. :smiley: Uvediem teda len tie “naj” - mám rád doskové/spoločenské i počítačové hry, turistiku a cyklistiku, rád programujem, zaujímajú ma slovenské i svetové dejiny a zo zvierat mám asi najradšej, ako inak, psy. Knihy som najčastejšie čítal ešte za mojich školských čias, v posledých rokoch si k nim však opäť nachádzam cestu. Zo žánrov mám najradšej sci-fi, fantasy a literatúru faktu (napr. historické romány), obľubujem aj detektívky.

1 Like

Pripojím sa a skúsim napísať pár viet o sebe aj ja. :grinning: Volám sa Anna a veľmi rada čítam. Páčia sa mi takmer všetky žánre, okrem hororu. V poslednom čase však akosi viac inklinujem k historickým románom.
Rada sa prechádzam v prírode, pozorujem ju, fotím a obdivujem v nej všetko, čo lahodí oku a pohladí dušu.
Filmy a seriály tiež môžem :grinning: a mám rada, keď môžem vytvárať niečo vlastnými rukami. Maľovať, kresliť, piecť, kváskovať,…
Nie som lenivý tvor a rada si zabehnem v príjemnom prostredí, pobicyklujem sa, poturistikujem. :grin:
Baví ma šoférovanie. Mám aj chlpatého spoločníka, fretku, ktorá je neobyčajná a nacestovala so mnou už veľa kilometrov. :grinning:

1 Like

S miernym omeškaním pridávam aj čosi o sebe :blush:. Moje meno je Michaela, a tak ako Richard, tiež som pôvodom z východného Slovenska. Rozprávanie o sebe nie je mojou najsilnejšou stránkou, no najlepšie by ma asi vystihlo slovo “dobrodruh”. Veľmi rada cestujem, objavujem nové miesta, nové kultúry, nové jedlá, nové zážitky. Momentálne (už takmer 6 rokov) žijem v Austrálii, kde sa venujem najmä výskumu - práve pred pár týždňami som ukončila doktorandské štúdium v klinickej neuropsychológii, a sama som zvedavá, do akej sféry ma to zatiahne najbližšie. Už odmalička zbožňujem zvieratá, a počas pandémie som si adoptovala dvoch chlpáčov (ako správny introvert, oboch z mačacej ríše, a myslím, že sa nemajú najhoršie, viď jedného z nich tuto dolu).
fitz1

Knihy čítam odmalička, aj keď takým správnym knihomoľom som sa stala až pred pár rokmi. Jedným z mojich knihomoľských symptómov je nervozita, ktorá ma prepadne zakaždým, keď dočítam knihu a musím sa rozhodnúť (najlepšie hneď), čo čítať ďalej. Žánrovo mám rada psychotrilery, no nepohrdnem ani inými - základom je, aby ma kniha vedela ozaj zaujať (priam až pohltiť). Preferujem však modernú literatúru namiesto klasiky, súčasné romány namiesto historických, a realistickú literatúru namiesto fantasy (samozrejme s výnimkami ako Harry Potter :magic_wand:).